آخرین اخبار

ادامه جنجال بر سر میراث مرحوم مرتضی پاشایی

نماینده تام الاختیار خانواده زنده یاد مرتضی پاشایی ضمن تشریح دلایل تاخیر انتشار آلبوم جدید این خواننده فقید از حاشیه های به وجود آمده پیرامون نحوه مالکیت معنوی و مادی آثار این خواننده انتقاد کرد. به گزارش داراب نا به نقل از  جام نیوز، منصور پاشایی نماینده تام الاختیار خانواده زنده یاد مرتضی پاشایی عنوان […]

اشتراک گذاری
07 خرداد 1394
162 بازدید
کد مطلب : 228
نماینده تام الاختیار خانواده زنده یاد مرتضی پاشایی ضمن تشریح دلایل تاخیر انتشار آلبوم جدید این خواننده فقید از حاشیه های به وجود آمده پیرامون نحوه مالکیت معنوی و مادی آثار این خواننده انتقاد کرد.

به گزارش داراب نا به نقل از  جام نیوز، منصور پاشایی نماینده تام الاختیار خانواده زنده یاد مرتضی پاشایی عنوان کرد: همانطور که قبلا اعلام کرده بودیم قرار بود تازه ترین آلبوم زنده یاد مرتضی پاشایی اواخر اردیبهشت ماه امسال روانه بازار موسیقی شود اما با توجه به اینکه تنظیم کنندگان این آلبوم وقت بیشتری برای میکس و کیفیت خروجی آلبوم صرف کردند به ما اعلام شده تا چند روز آینده مجموعه نهایی کار به ما تحویل داده خواهد شد تا نسبت به توزیع آن در بازار اقدام کنیم. با این حال از همه طرفداران و هواداران مرتضی عذرخواهی می کنم که انتشار آلبوم کمی به تاخیر افتاده است.

وی درباره حاشیه ها و ابهاماتی که این روزها درباره مستند «آقای خاص» در رسانه ها منتشر شده، توضیح داد: تمامی کارهای مربوط به توزیع این فیلم مستند که به سرپرستی و نظارت سید جواد هاشمی و کارگردانی شاهین صمدپور برای توزیع در شبکه خانگی آماده شده و به اتمام رسید اما مطلع شدیم با تعدادی از افرادی که در این فیلم مستند درباره زنده یاد پاشایی مصاحبه شده دیگر مایل نیستند حضوری در این فیلم داشته باشند. با وجود اینکه سید جواد هاشمی نیز برای متقاعد کردن این عزیزان مذاکراتی انجام داده، آنها حاضر نیستند تصویرشان در این کار وجود داشته باشد. از این رو ما با احترام تمام به این بزرگوارن مجبوریم بار دیگر تغییراتی در ساختار فیلم ایجاد کنیم و بعد از اعمال این تغییرات نسبت به توزیع آن در شبکه نمایش خانگی اقدام کنیم.

نماینده تام الاختیار خانواده پاشایی در ادامه صحبت های خود با اشاره به ابهاماتی که پیرامون مالکیت معنوی و مادی آثار این خواننده فقید موسیقی پاپ کشورمان وجود دارد، تصریح کرد: خیلی روشن و واضح می گویم مرحوم مرتضی پاشایی در زمان حیاتش قراردادی با مدیر برنامه های خود داشت که علی القاعده وقتی مرتضی عزیز از دنیا رفت دیگر کنسرتی هم برپا نمی‌شود بنابراین موضوع مدیریت برنامه های قبلی عملا منتفی است. از سوی دیگر در آلبوم جدید مرتضی پاشایی که با عنوان «اسمش عشقه» تقدیم به علاقمندان می شود مالکیت معنوی و مادی اثر متعلق به وارثان مرتضی یعنی پدر و مادرش خواهد بود. البته پس از فوت مرتضی برادرم امور برنامه ها و پیگیری چنین کارهایی را به عهده من گذاشته که گویا این موضوع موجب ناراحتی دوستان شده است.

عموی زنده یاد مرتضی پاشایی بیان کرد: متاسفانه برخی از دوستان مرتضی که سابقه دوستی چهار ساله ای با وی داشته اند به قدری سر این موضوع حاشیه درست کردند که هم اکنون بسیاری از مخاطبان تصور می کنند زمانی که این دوستان به طور کامل در کنار مرتضی بوده اند، من کجا بودم؟ در حالیکه این عزیزان نمی دانند مرتضی در زمان حیات خود در دامان خانواده و ما بزرگ شد. آیا کسی می تواند این نقش خانوادگی را انکار کند و بگوید که من عموی مرتضی نیستم؟ اصلا بر فرض که بنده عموی مرتضی هم نباشم اما وقتی خانواده محترمش آمده و بعد از فوت وی، من را به عنوان نماینده خود معرفی کرده اند دیگران چرا با یان مسئله مشکل دارند؟

وی ادامه داد: اگر دوستان دوستی چهار ساله ای با مرتضی داشتند بنده این افتخار را داشتم که مرتضی را در کنار فرزندان خودم بزرگ کرده ام. او نیز در این مدت مانند پسر دیگر من بود و برادرم و خانواده اش همواره ارتباط تنگاتنگی با ما داشتند. آیا درست است که به خاطر چهار سال دوستی ریشه خانوادگی ما را کتمان کنند؟ این دوستان باید به این نکته برسند که چه من توانمند باشم چه نباشم خانواده مرتضی من را به عنوان نماینده خود معرفی کرده اند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: متاسفانه بعضی ها با ظاهری دگرگونه از باطن خود مسائلی را با مردم مطرح می کنند که واقعا ناراحت کننده است. من در این مدت همواره تلاش کرده ام به دلیل ارزش مرتضی و خانواده این هنرمند با صداقت صحبت کنم. اما این دوستان متاسفانه با نیت دیگری مسائلی را به خانواده مرتضی منتسب می کنند که اصلا زیبنده نیست. ما می دانیم نیت درونی این عزیزان چیست اما روی این نیات سرپوش می گذاریم. کما اینکه باز هم ارادت خود را به این عزیزان اعلام می کنیم تا همین چند سال دوستی خود با مرتضی را خدشه دار نکنند چرا که خانواده پاشایی دنبال منافع مادی نیست. خانواده پاشایی فقط به دنبال انتقال درست پیام شخصیت مرتضی به مردم است که امیدوارم در این راه موفق باشیم.

پاشایی در بخش پایانی صحبته ای خود با اشاره به مذاکرات انجام گرفته با مدیر برنامه های زنده یاد مرتضی پاشایی در زمان حیات درباره انتشار آلبوم جدید این خواننده تاکید کرد: من چندین بار متن قرار داد آلبوم جدید مرتضی را به آقای مهدی کرد تجدید پرینت کرده و به وی ارسال کردم اما وی مدام شرط ها را سخت تر می کرد. حتی در برخی از موارد نیز به تلفن من جواب نمی داد. گرچه بنده بارها و بارها به وی اعلام کرده بودم که افراد دیگری هستند که تمایل به انتشار آلبوم جدید مرتضی دارند اما این دوست گرامی توجهی به ما نکردند و وقتی هم آلبوم را به فرد دیگری واگذار کردیم مدعی نکات فراوانی شدند.

نماینده خانواده پاشایی در پایان متذکر شد: مهدی کرد با یک اقدام نسنجیده می خواست آلبوم به صورت رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد که این شرایط واقعا در شان و شخصیت مرتضی نبوده و نیست. به هر حال من مایل به درگیری نیستم اما فقط از آنها می خواهم همانطور که ادعا می کنند، دوست واقعی مرتضی بمانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =