آخرین اخبار

بحران بیکاری جوانان تحصیل‌کرده در شیراز به انفجار نزدیک می‌شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در امر اشتغال تحرک و اهتمام بیشتری داشته باشد، بحران بیکاری جوانان تحصیل‌کرده در شیراز را نزدیک به انفجار دانست.     به گزارش داراب نا به نقل از  فارس، سید حسین ذوالانوار بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میزان بیکاری به‌ویژه […]

اشتراک گذاری
10 خرداد 1394
750 بازدید
کد مطلب : 323

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در امر اشتغال تحرک و اهتمام بیشتری داشته باشد، بحران بیکاری جوانان تحصیل‌کرده در شیراز را نزدیک به انفجار دانست.

 

 

به گزارش داراب نا به نقل از  فارس، سید حسین ذوالانوار بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میزان بیکاری به‌ویژه در میان جوانان تحصیل‌کرده در فارس بسیار بالاست و مسئولان اجرایی این استان باید این بحران عمیق را به‌درستی درک کرده و به این معضل توجه ویژه داشته باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در حال حاضر مشکل بیکاری به یک مشکل فراگیر تبدیل‌شده و در بسیاری از خانواده‌ها، می‌توان جوانان تحصیل‌کرده بیکار را جستجو کرد که به دلیل عدم یافتن شغل مناسب، با مشکلاتی نظیر تأخیر در تشکیل زندگی و یا انتخاب راه‌های ناصحیح برای تأمین مخارج خود مواجه شده‌اند.

ذوالانوار در ادامه با اشاره به میزان جمعیت زندانیان فارس گفت: طی چند روز گذشته رئیس‌کل دادگستری این استان اعلام کرد که فارس سومین استان در کشور به لحاظ جمعیت کیفری است که با بررسی‌های انجام‌شده، معلوم شده ۷۰ درصد این جمعیت کیفری، فاقد شغل و بیکار بوده‌اند ازاین‌رو از کنار یکدیگر قرار دادن آمار بیکاری و درصد زندانیان فاقد شغل می‌توان به عمق فاجعه‌ای که در استان فارس در جریان است واقف شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت به‌عنوان متولی اصلی امر اشتغال و به‌عنوان قوه‌ای که بودجه اجرایی کشور را در دست دارد باید در این زمینه تحرک و اهتمام بیشتری از خود نشان دهد و کارگروهی که با عنوان اشتغال و سرمایه‌گذاری در استانداری فارس تشکیل ‌شده، باید در فواصل زمانی معین به ارائه آمار دقیق در مورد اشتغالی که توانسته برای این استان ایجاد کند بپردازد.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: مبحث مهم دیگری که باید به آن اشاره شود، حفظ اشتغال موجود است چراکه برخی اوقات مشاهده می‌شود در گوشه‌ای از این استان یک واحد صنعتی با اشتغال‌زایی برای چند ۱۰ نفر با تبلیغات رسانه‌ای گسترده به بهره‌برداری می‌رسد و در سوی دیگر، واحدهای صنعتی متعدد با صدها نفر نیروی کاری، در سکوت کامل به تعطیلی و ورشکستگی می‌رسند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس افزود: در بسیاری از ملاقات‌های عمومی، مردم شریف این استان به‌ویژه شهر شیراز مطالباتی نظیر بیکاری جوانان و یا معضلات خود را مطرح می‌کنند که ما نیز به‌عنوان نمایندگان ملت خود را موظف به پیگیری این مسائل می‌دانیم اما باید توجه داشت بودجه و قدرت اجرایی، در دستان قوه مجریه کشور است و قوه مقننه در این زمینه اختیاراتی ندارد اما درعین‌حال، نمایندگان مجلس تا جایی که در توان داشته باشند و مسئولان اجرایی همراهی کنند به حل مشکلات مردم خواهند پرداخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + شانزده =