آخرین اخبار

۲٫۱۴ درصد ایرانیان مبتلا به هپاتیت هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پنج درصد مردم دنیا و ۲٫۱۴ درصد ایرانیان درگیر بیماری هپاتیت هستند. به گزارش داراب نا به نقل از فارس،محمدهادی ایمانیه بعدازظهر امروز در کنفرانس بین‌المللی هپاتیت، اظهار کرد: نزدیک به ۷۵ درصد از مبتلایان به هپاتیت جهان در کشورهای آسیایی زندگی می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: مطالعات هپاتیت در […]

اشتراک گذاری
10 خرداد 1394
709 بازدید
کد مطلب : 328

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پنج درصد مردم دنیا و ۲٫۱۴ درصد ایرانیان درگیر بیماری هپاتیت هستند.

به گزارش داراب نا به نقل از فارس،محمدهادی ایمانیه بعدازظهر امروز در کنفرانس بین‌المللی هپاتیت، اظهار کرد: نزدیک به ۷۵ درصد از مبتلایان به هپاتیت جهان در کشورهای آسیایی زندگی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مطالعات هپاتیت در ایران به‌صورت جدی اتفاق نیفتاده، اما طبق آمارهای موجود شیوع این بیماری از هفت نقطه کشور فراتر نرفته که بالاترین موارد آن در شمال‌شرقی کشور و بیش‌تر در استان گلستان مشاهده‌ شده است.

این فوق‌تخصص بیماری‌های گوارشی کودکان بابیان اینکه هپاتیت بی، بار مالی قابل‌توجهی بر دوش نظام سلامت کشور می‌گذارد، اظهار کرد: برنامه واکسیناسیون موجب کاهش مبتلایان به هپاتیت در کشور شده، اما لازم است که این بیماری هرچه زودتر در کشور ریشه‌کن شود.

ایمانیه با اشاره به اینکه برنامه‌های جدی در مورد گروه‌های پرخطر در شیراز انجام‌ گرفته است، افزود: برای پیشگیری از شیوع هپاتیت در میان زندانیان معتاد به مواد مخدر در شیراز، آنان با داروی متادون درمان می‌شوند.

در این کنفرانس رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز اعلام کرد: این کنفرانس ادامه ششمین کنفرانس بین‌المللی هپاتیت است که چند روز پیش در تهران برگزار شد.

کامران باقری‌لنکرانی افزود: با توجه به اینکه بیماری هپاتیت نزدیک به ۷۰۰ میلیون نفر را در جهان تحت تأثیر مزمن خود دارد در سال‌های اخیر، به‌ویژه دو سال گذشته تحولات مثبتی در پیشگیری و درمان این بیماری صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =