آخرین اخبار

۲۵ کشته و ۱۵ زخمی در سقوط اتوبوس به دره ۲۵۰ متری جاده چالوس (+عکس)

اتوبوس حادثه دیده از نوع اسکانیا بود و پلیس، دلیل اولیه حادثه را نقص فنی ترمز اتوبوس اعلام کرد.   ۲۵ نفر در سقوط اتوبوس مسافربری در شمال ایران کشته شدند. به گزارش داراب نا به نقل از خبرگزاری ها، این اتوبوس حامل گردشگران عراقی بود که قصد داشت به سمت شهر رامسر برود اما در […]

اشتراک گذاری
13 خرداد 1394
684 بازدید
کد مطلب : 518
اتوبوس حادثه دیده از نوع اسکانیا بود و پلیس، دلیل اولیه حادثه را نقص فنی ترمز اتوبوس اعلام کرد.

 

۲۵ نفر در سقوط اتوبوس مسافربری در شمال ایران کشته شدند.

به گزارش داراب نا به نقل از خبرگزاری ها، این اتوبوس حامل گردشگران عراقی بود که قصد داشت به سمت شهر رامسر برود اما در میان راه در جاده چالوس به دره ای به عمق ۲۵۰ سقوط کرد و ۲۵ کشته و ۱۵ زخمی برجای گذاشت.

اتوبوس حادثه دیده از نوع اسکانیا بود و پلیس، دلیل اولیه حادثه را نقص فنی ترمز اتوبوس اعلام کرد. هم اکنون فعالیت ها برای امداد و نجات، بالا کشیدن اتوبوس آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
پلیس گفته در حال حاضر امکان خارج کردن اتوبوس از دره وجود ندارد.

25 کشته و 15 زخمی در سقوط اتوبوس مسافری به دره 250 متری جاده چالوس

این برای چندمین بار است که جاده های شمالی ایران شاهد حوادث مرگبار اتوبوس های مسافربری هستند.

در اردیبهشت ماه گذشته هم حادثه برای اتوبوس مسافربری در جاده فیروزکوه در شمال ایران، منجر به کشته شدن ۱۲ مسافر شد.
ایران در میان ۱۰ کشور اول جهان در زمینه بیشترین تلفات حوادث جاده ای قرار دارد.

اطلاعیه پلیس راهور ناجا

براساس اعلام پلیس راه استان مازندران مقارن ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه سه شنبه ۱۲ خردادماه ۱۳۹۴ یک دستگاه اتوبوس اسکانیا به شماره انتظامی ۲۱۴ ع ۱۱/ایران ۲۲ متعلق به شرکت تعاونی ترکیبی تهران شمال (ترمینال غرب ) با ۴۰ مسافر که تبعه عراقی بودند از تهران به مقصد رامسر در حرکت بوده است که در محور کرج –چالوس در محدوده پیچ کمرزرد روبروی سد سیاه بیشه به دره سقوط می کند.

25 کشته و 15 زخمی در سقوط اتوبوس مسافری به دره 250 متری جاده چالوس

برابر اعلام حاضرین در محل، اتوبوس در سه پیچ قبل از محل حادثه دچار نقص فنی از ناحیه سیستم ترمز شده به طوری که راننده در محل مذکور خودرو را متوقف کرده ولی پس از مدتی، اتوبوس خاموش به حرکت در آمده و در محل حادثه با یک دستگاه وانت مزدا برخورد کرده است.

در مسیر حرکت پس از برخورد با دیواره کوه به عمق ۲۵۰ متری دره سقوط کرده است و در این حادثه ۲۵ نفر در صحنه فوت و مابقی مجروح شدند.

بر اساس اعلام پلیس راهور، علت نهایی و تامه حادثه فوق الذکر در دست بررسی است که در اطلاعیه های بعدی اعلام می شود.

25 کشته و 15 زخمی در سقوط اتوبوس مسافری به دره 250 متری جاده چالوس

مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران در گفت وگو با ایرنا، شمار کشته شدگان ناشی از سقوط اتوبوس به دره در جاده چالوس منطقه سیاه بیشه را ۲۵ نفر اعلام کرد و گفت بر اساس گزارشهای دریافتی در این حادثه ۱۵ تن نیز زخمی شدند.

وی احتمال داد تعدادی از سرنشینان این اتوبوس نیز به هنگام سقوط به دره به داخل رودخانه پرتاب شده باشند که جستجو برای یافتن آنان ادامه دارد.

جزئیات و علت حادثه سقوط اتوبوس به دره

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران شامگاه سه شنبه با ارائه گزارشی ،علت سقوط یک دستگاه اتوبوس کاروان گردشگران عراقی به دره ای در منطقه سیاه بیشه جاده چالوس و چگونگی امداد رسانی به مصدومان، از اسکان دیگر اعضای این کاروان را تشریح کرد.

25 کشته و 15 زخمی در سقوط اتوبوس مسافری به دره 250 متری جاده چالوس

علی اصغر احمدی به ایرنا گفت: حدود ساعت ۴ و ۴۵ دقیقه بعداز ظهر روز سه شنبه یک دستگاه از دو دستگاه اتوبوس حامل گردشگران عراقی به دره ای در منطقه سیاه بیشه جاده چالوس سقوط کرد که متاسفانه بر اثر این حادثه ۲۵ تن از سرنشینان این اتوبوس کشته شدند.

وی ن علت سقوط این اتوبوس را به دره نقص فنی در سیستم ترمز اعلام کرد و گفت در این رویداد ۱۶ تن نیز زخمی شدند که در کمترین زمان ممکن به بیمارستان های چالوس و نوشهر منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

25 کشته و 15 زخمی در سقوط اتوبوس مسافری به دره 250 متری جاده چالوس

احمدی با بیان این که سرنشینان دیگر اتوبوس در هتلی در چالوس اسکان داده شده اند، اضافه کرد:اجساد فوت شدگان نیز به سردخانه بیمارستان چالوس منتقل شدند تا پس از تشخیص هویت اقدامات دیگر انجام پذیرد.

وی گفت: این کاروان از نجف اشرف به قصد زیارت مشهد مقدس حرکت کرده بود و قصد داشت در بازگشت از طریق تهران به شمال ایران و سپس قم و در نهایت به نجف اشرف بازگردد که یک دستگاه اتوبوس حامل گردشگران در مسیر جاده کرج چالوس دچار حادثه شد.

25 کشته و 15 زخمی در سقوط اتوبوس مسافری به دره 250 متری جاده چالوس

احمدی گفت: دستگاههای متعددی از جمله اورژانس ۱۱۵، نیروی انتظامی، هلال احمر، نیروهای مردمی، شرکت کیسون، شبکه بهداشت و درمان شهرستان های چالوس و نوشهر، فرمانداران ، بخشداری های مرزن آباد و مرکزی، اداره راه و شهرسازی، پلیس راه به محض وقوع رویداد وارد عمل شدند و در کمترین زمان به کمک آسیب دیدگان شتافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =