آخرین اخبار

پرداخت بیعانه همچنان در فضای مجازی قربانی می‌گیرد

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری متهمی در مشهد خبر داد که با ترفند پرداخت بیعانه از شهروندان دارابی، ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود. سرهنگ “علیرضا نوشاد” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در پی مراجعه حدود ۳۰ نفر از شهروندان دارابی به پلیس فتا […]

اشتراک گذاری
03 اردیبهشت 1403
92 بازدید
کد مطلب : 12555

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری متهمی در مشهد خبر داد که با ترفند پرداخت بیعانه از شهروندان دارابی، ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود.

سرهنگ “علیرضا نوشاد” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در پی مراجعه حدود ۳۰ نفر از شهروندان دارابی به پلیس فتا و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری از آنها در سایت دیوار، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات مالباختگان مشخص شد این افراد در پی مشاهده آگهی فروش فوری خودرو در سایت دیوار و پس از تماس با فروشنده و چانه زنی بر سر قیمت نهایی، حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را به عنوان بیعانه به حساب فروشنده خودرو واریز کرده‌اند و پس از پرداخت، فرد کلاهبردار گوشی خود را خاموش و پاسخگو آنان نبوده است.

این مقام انتظامی گفت: با اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا، متهم در شهرستان مشهد شناسایی شد و مامورین پس از اخذ نیابت قضایی با همکاری پلیس مشهد فرد کلاهبردار را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ “نوشاد” با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهم تعدادی سیم کارت سرقتی و کارت بانکی افراد معتاد و ولگرد کشف شد، از کاربران فضای مجازی خواست حتما به این نکته توجه داشته باشند که کلاهبرداران با ثبت آگهی‌های سوری با قیمت پائین و وسوسه انگیز در سایت‌های خرید و فروش و با جلب اعتماد قربانیان خود آنان را فریب داده و درخواست واریز وجه به عنوان بیعانه برای رزرو اجناس را می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =