آخرین اخبار

۸۳۹ خانوار تحت پوشش کمیته امداد در آرزوی خانه دار شدن

۱۰ درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد فاقد مسکن بوده و اغلب مستاجر هستند و ۴۰ درصد نیازمند تعمیر مسکن می باشند. مدیر کمیته امداد داراب از نیکوکاران و خیران دارابی خواست تا مددجویان این نهاد را در امر مسکن یاری دهند. به گزارش داراب نا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) […]

اشتراک گذاری
17 خرداد 1394
341 بازدید
کد مطلب : 680

۱۰ درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد فاقد مسکن بوده و اغلب مستاجر هستند و ۴۰ درصد نیازمند تعمیر مسکن می باشند. مدیر کمیته امداد داراب از نیکوکاران و خیران دارابی خواست تا مددجویان این نهاد را در امر مسکن یاری دهند.

به گزارش داراب نا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) داراب ، سعید عطوفت شعار مدیر این شهرستان تأمین سرپناه برای نیازمندان را از ضروری ترین نیازهای مردم عنوان کرد و گفت: آرامش، سلامتی و توانمندی یک خانواده در گرو برخورداری از سرپناه مناسب است.

وی ضمن بیان اینکه در طول سالهای گذشته به همت کمیته امداد و با مشارکت خیرین و تسهیلات بلاعوض دولتی در خصوص مسکن مددجویان اقدامات خوبی صورت گرفته است ولی هنوز با کمبودهای زیادی در بخش مسکن مواجه هستیم چرا که از ۸۵۷۳ خانوار مددجو کمیته امداد در شهرستان داراب ۸۳۹ خانوار فاقد مسکن هستند .

مدیر کمیته امداد داراب گفت: ۱۰ درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد فاقد مسکن بوده ، در شهر داراب ساکن هستند و اغلب مستاجر هستند و از نیکوکاران و خیران دارابی خواست تا مددجویان این نهاد را در امر مسکن یاری دهند.

در ادامه عطوفت شعار گفت: تعداد ۹۳۱ خانوار فاقد انشعاب آب ، ۴۰۹ خانوار فاقد انشعاب برق ، ۵۶۱۷ خانوار فاقد انشعاب گاز و ۱۹۰۲ خانوار فاقد سرویس بهداشتی هستند.

وی اظهار داشت: در این بخش با انجام نیاز سنجی و ایجاد بانک اطلاعاتی از وضعیت مسکن خانواده های تحت حمایت، تعدادی از این خانواده های اجاره نشین که دارای شرایط لازم بودند و نسبت به سهم آورده خود اقدام نمودند، با کمک ۱۰۰میلیون ریالی کمیته امداد صاحب مسکن شدند.

عطوفت شعار اعلام نمود: کمیته امداد داراب قادر است سالانه از محل کمک های خیرین و وام بنیاد مسکن در روستاها برای مددجویان مسکن احداث کند.

وی ادامه داد: خدماتی که کمیته امداد در حوزه مسکن ارائه کند شامل احداث یا خرید و تعمیر یا بازسازی و تکمیل مسکن شهری و روستایی، مقاوم سازی مسکن روستایی از طریق تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض است که در این راستا در سال گذشته ۱۷۸ منزل روستایی بهسازی و مقاوم سازی شده و تعداد ۹۷ منزل مسکونی شهری احداث و یا خریداری شده و ۲۸ خانوار نیز منزلشان تعمیر یا بازسازی و در مجموع ۳۰۳ منزل تحویل مددجویان گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 18 =