آخرین اخبار

چشمه گلابی تبدیل به تفرجگاه و بوستان می شود

فرماندار داراب گفت:باید برای تفریح ، شاداب ساختن روحیه مردم و زیبا سازی و آباد کردن مناطق گردشگری هزینه کنیم. به گزارش داراب نا به نقل از ایرنا عبدالرضا قاسمپور ،پنجشنبه درنشست احیاو زیباسازی تفرجگاه چشمه گلابی داراب ،افزود:برای زیباسازی وآباد کردن محوطه تفرجگاه چشمه گلابی وساخت بوستان بزرگی در این مکان که پاسخگوی نیازگردشگران […]

اشتراک گذاری
21 خرداد 1394
892 بازدید
کد مطلب : 750

فرماندار داراب گفت:باید برای تفریح ، شاداب ساختن روحیه مردم و زیبا سازی و آباد کردن مناطق گردشگری هزینه کنیم.

به گزارش داراب نا به نقل از ایرنا عبدالرضا قاسمپور ،پنجشنبه درنشست احیاو زیباسازی تفرجگاه چشمه گلابی داراب ،افزود:برای زیباسازی وآباد کردن محوطه تفرجگاه چشمه گلابی وساخت بوستان بزرگی در این مکان که پاسخگوی نیازگردشگران داخلی و خارجی باشد از یک طرح کارشناسی و قوی استفاده می کنیم.

وی بیان کرد:اعتبارات دولتی محدود است وبرای اجرای این گونه طرح ها نباید در انتظار این نوع اعتبار ماند بلکه می توانیم از مشارکت و خلاقیت های فراوان مردم در این زمینه بهره گیریم و ضروری است مسوولان این شهرستان برای تحقق این امر همت کنند.

فرماندار داراب ادامه داد:همچنین دستگاه های مسوول این شهرستان باید هر چه زودتر نسبت به خلع ید اراضی ملی که در حاشیه تفرجگاه چشمه گلابی قراردارد و نیز اجرای طرح و نقشه لازم برای ساماندهی این تفرجگاه با بخشداری و شورای بخش همکاری کنند.

DSC_0106.201209189235860[1]

بخشدارمرکزی داراب نیز در این نشست اظهار داشت:مردم استان فارس ، داراب و اهالی منطقه زیبای فسا رود استحقاق داشتن یک تفرجگاه و بوستان بزرگ با چشم انداز طبیعی و غیر مصنوعی را دارند و بخشداری باجدیت درصدد ایجاد این فضاست.

محمدجواد امیری افزود: برخی از کارهای مقدماتی ساماندهی این تفرجگاه مانند درخواست اجرای طرح و نقشه جامع این مکان انجام شده و مصمم هستیم با همکاری مدیران و مسوولان شهرستان داراب ، شوراهای منطقه و شورای بخش مرکزی ، این طرح را به زودی به مرحله اجرا گذاریم.

رییس شورای بخش مرکزی شهرستان داراب هم دراین جلسه گفت:وجود چشم اندازها و مناظر زیبا در تفرجگاه چشم گلابی از جمله ویژگی هایی است که می تواند این مکان را به یک مرکز تفریحی سیاحتی منحصربفرد برای خانواده ها و جذب گردشگر داخلی و خارجی تبدیل کند.

علی ثانوی افزود:مردم بخش مرکزی به ویژه مردم فسارود مردمی انقلابی، شکیبا و همیشه درصحنه اند اما هنوز به آنچه شایسته آن هستند دست نیافته اند.

علی ثانوی افزود:امیدواریم با تلاش مسوولان شاهد تحول چشمگیری در این منطقه باشیم و آثار محرومیت از این بخش زدوده شود.

تفرجگاه چشمه گلابی که در بین باغ های سرسبز فسارود داراب قرار دارد در فاصله ۲۰ کیلومتری غرب این شهر واقع شده است.

این تفرجگاه دارای سه خروجی بزرگ آب شیرین از دل کوه با خروجی ۶۲۰ لیتر در ثانیه است و بزرگترین چشمه آب این شهرستان محسوب می شود و با وجود خشکسالی های متوالی در این منطقه ازمیزان آب آن کاسته نشده است.

دوحوضچه بزرگ شنا نیز در این تفرجگاه واقع شده که در ایام تابستان پذیرای جوانان بسیاری است.

4 پاسخ به “چشمه گلابی تبدیل به تفرجگاه و بوستان می شود”

 1. محسن گفت:

  این کار باید ۱۰ سال پیش انجام میشد

 2. اشکان شهنان: پاد زهر بعد از مرگ سهراب!!!
  اما ، هر موقع ماهی از آب گرفته شود تازه است!!!
  چشمه گلابی یکی از جاهای تفریحی مردم شهرستان داراب است که هنوز با این همه بی مهری ، آب را با طراوت و جوش زیبایی از دل کوه به بیرون روانه می کند.
  امیدوارم مسؤولین تفرجگاه را درست معنی کرده باشند، تفرجگاه به اسم و تعریف نیست به رسیدگی های مستمر و خلاق است، تفرجگاه باید إمکانات رفاهی و ورزشی در خود جای دهد و برای آرامش ذهنی مردم فکری اندیشید!
  تفرجگاهای داراب که همه آن های بکر و دست نخورده هستند مثل (تنگه رغز، آبشار فدامی و …) راههای ارتباطی درست و أمنی ندارند، إمکانات رفاهی مناسب وجود ندارد، سرویس های بهداشتی برای راحتی مسافران موجود نیست!!!
  تفرجگاه چیست؟!؟!؟!

 3. رک گوفسارودی گفت:

  ازحرف تاعمل فاصله ای سی وپنج شش ساله که هرکس امد ساخت ورفت خدا خیرشون بده

 4. لیلا مهرابی گفت:

  امیدوارم این کار انجام بشه و یه تفرجگاه برای خانواده های دارابی بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =