آخرین اخبار

رئیس ستاد پیشگیری ازجرایم و تخلفات انتخابات:اجازه نمی دهیم در روند انتخابات تخطی و تخلف از قانون صورت بگیرد

دستگاه قضایی با کسانی که با تحریک و تهدید نامزدهای انتخاباتی و با رفتارهای خلاف قانون موجب برهم خوردن نظم، امنیت، آسایش و آرامش عمومی واخلال در روند انتخابات می گردند، به شدت برخورد می کند. محمّدرضا نظافت رییس دادگستری و رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در جمع نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره […]

اشتراک گذاری
07 بهمن 1402
146 بازدید
کد مطلب : 12327

دستگاه قضایی با کسانی که با تحریک و تهدید نامزدهای انتخاباتی و با رفتارهای خلاف قانون موجب برهم خوردن نظم، امنیت، آسایش و آرامش عمومی واخلال در روند انتخابات می گردند، به شدت برخورد می کند.

محمّدرضا نظافت رییس دادگستری و رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در جمع نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: سه وظیفه برای ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مشخص شده که بایستی قبل از انتخابات،حین انتخابات و بعد از برگزاری انتخابات به وظایف و تکالیف قانونی خود عمل نموده واقدامات لازم نیز در این راستا معمول گردد.

وی ادامه داد: به تخلفات و جرایم رسیدگی و گزارش ها و اقدامات انجام شده نیز به مراجع ذیصلاح و ستاد استانی و مرکزی جهت هرگونه اقدام مقتضی وقانونی منعکس خواهیم کرد.

وی گفت: همه ما بایستی مقدمات حضور حداکثری مردم را فراهم کنیم اما اجازه نداریم در روند انتخابات، قوانین را زیر پا بگذاریم و مرتکب رفتار خلاف قانون شویم.

وی تصریح کرد: قانون خط قرمز ماست و بنا به رسالت و امانتی که به ما سپرده شده است به هیچ عنوان به هیچ مسئول و نامزد انتخاباتی اجازه نمی دهیم قبل، حین و حتی بعد از انتخابات مرتکب رفتار خلاف قانون گردد وبنای ما بدوا پیشگیری است اما چنانچه رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل صورت پذیرد به وظیفه شرعی وقانونی خود عمل می کنیم.

نظافت گفت: رعایت قانون یعنی احترام به حقوق دیگران و وقتی یک نامزد بخواهد فردا به عنوان نماینده بر کرسی مجلس تکیه زده وقانون وضع کند باید قانونمند ترین وقانونمدارترین فرد از جهت رعایت قانون و حقوق دیگران وتوجه جدی به حق الناس داشته باشد.

وی گفت: همه طرفداران و لیدرها باید اخلاق را رعایت کرده و نامزدها اخلاق مداری را مدنظر و به همه طرفدارانشان نیز تاکید و متذکر که این اصل مهم را رعایت کنند.

این مقام عالی قضایی ضمن تاکید بر دوری از بد اخلاقی و تهدید دیگران گفت: تهدید و توهین به دیگران هنر نیست و شک نکنید که این رویه نتیجه معکوس برای شما و نتیجه مطلوب برای طرف مقابل خواهد داشت، چرا که مردم شریف شهرستان های داراب و زرین دشت قضاوتگران خوبی هستند و با فهم بالایی که دارند تشخیص می دهند.

وی ادامه داد: بایستی نامزدها به جای بیان  وعده و وعیدهای های غیر عملیاتی که از حدود تکالیف واختیاراتشان خارج است، برنامه ها واهداف و تکالیف و وظایف قانونی خود را به مردم اطلاع رسانی کنند

وی افزود: برخی از نامزدها امروز به حق الناس توجه ندارند و با تبلیغات زودهنگام حق دیگران را ضایع می کنند. همه تخلفات بصورت دقیق رصد و ثبت می شود و از شما نیز درخواست دارم مستندات تخلفات نامزدها را به ما و دستگاه های نظارتی اطلاع رسانی کنید.

رئیس دادگستری داراب ضمن تاکید بر بی طرفی دستگاه قضایی در جمع اعضای شورای تامین و نامزدها گفت: هیچ نامزد انتخاباتی و طرفدارانشان حق ندارند مردم را تحریک وتهدید کنند و بگویند ما اجازه ورود فلان نامزد را به شهر یا روستایمان نمی دهیم مگر شما چکاره هستید؟! قطعا با کسانی که مردم را تهدید می کنند و نظم و امنیت را مختل می کنند، با شدت برخورد می شود.

نظافت رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در پایان از همه درخواست کرد که با محوریت قانون و رعایت اخلاق همگی از تمام ظرفیت‌ها استفاده تا انتخاباتی پرشور و سالم در سایه امنیت برگزار کنیم تا این حضور حداکثری باعث نا امیدی دشمنان نظام و انقلاب و خشنودی نایب برحق امام عصر (عج) و پشتوانه مستحکمی برای منتخب مردم در امر خدمت رسانی هر چه بیشتر و مطلوبتر گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − پنج =