آخرین اخبار

دادستان عمومی و انقلاب داراب: الکترونیکی بودن ارسال پرونده ها و مکاتبات قضایی از دادسرا به مراجع انتظامی/ سرقت ۲۳ درصد کاهش و کشف اموال مسروقه ۷۶ درصد بوده است

حسین روانشاد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان داراب به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی و یاران ایشان و تبریک این ایام به همه ی همکاران قضایی و اداری گفت: در یکسال اخیر ۱۱ کلانتری، پاسگاه و پلیس های تخصصی به سامانه ی […]

اشتراک گذاری
30 خرداد 1403
38 بازدید
کد مطلب : 12794

حسین روانشاد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان داراب به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی و یاران ایشان و تبریک این ایام به همه ی همکاران قضایی و اداری گفت: در یکسال اخیر ۱۱ کلانتری، پاسگاه و پلیس های تخصصی به سامانه ی الکترونیک قضایی متصل و پرونده ها، مکاتبات و گزارش ها صرفا بصورت الکترونیکی ارسال می گردد.

وی افزود: آمار ورود پرونده های کیفری به دادسرا از تیرماه سال ۱۴٠۱ تا تیرماه ۱۴٠۲ تعداد ۹ هزار پرونده که در مدت مشابه تیرماه ۱۴۰۲ تاکنون ۸ هزار و ۷٠٠ پرونده بوده که با کاهش ورودی شکایات کیفری در دادسرا مواجه هستیم.

وی عنوان کرد: اعطای مرخصی به محکومان واجد شرائط به استثنای جرائم خاص به صورت نظام مند و در مناسبات مختلف بوده است و در شورای طبقه بندی زندان تقاضای محکومانی که دارای شرایط استفاده از نهادهای ارفاقی از جمله تحت سامانه نظارت الکترونیک قرار گرفتن، آزادی مشروط و تعلیق تعقیب می باشند، مورد موافقت قرار گرفت.

روانشاد گفت: خوشبختانه باتلاش و اقدامات مؤثر تمامی قضات محترم دادسرا و ضابطین از جمله نیروی محترم انتظامی در سال گذشته ارتکاب جرائم خشن و قتل به حداقل رسیده و در بزه سرقت ۲۳ درصد کاهش وقوع این بزه و افزایش ۷۶ درصدی کشفیات اموال مسروقه را داشته ایم.

دادستان داراب گفت: کشف انواع موادمخدر با افزایش حداقل چهاربرابری و کشف سلاح های غیرمجاز و مشروبات الکلی خارجی و داخلی نیز دارای افزایش بوده است.

وی گفت: در یکسال اخیر بصورت مداوم در جلسات کمیته رفع موانع تولید شرکت و مشکلات قضایی و اداری بیش از یکصد واحد تولیدی و شرکت برطرف گردید.

وی گفت: با نظارت های صورت گرفته و در راستای سند تحول قضایی در یکسال اخیر با توجه به بحران و تنش آبی در شهرستان، توسط اداره ی مدیریت منابع آب تعداد ۱۴۶ مورد چاه غیر مجاز پلمپ و مسلوب المنفعه شدند و توسط اداره ی منابع طبیعی در تخریب و تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی مجموعا ۳۱۳ هکتار جلوگیری از رفع تصرف غیرمجاز و تخریب صورت گرفت.

دادستان بیان کرد: در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات اداره ی جهاد کشاورزی در یکسال گذشته ۱۹۸ مورد به میزان ۱۵٠ هکتار رفع تصرف و جلوگیری از تغییرکاربری و ساخت و ساز غیرمجاز داشته است.

حسین روانشاد گفت: در راستای صیانت از حقوق عامه و نظارت دادستان، موارد متعددی از حقوق عامه مورد پیگیری و دستور قرار گرفت که در غالب موارد مشکلات توسط ادارات مرتبط مرتفع و پیگیری شد و در موارد قصور برای برخی از مسئولان پرونده قضایی با عنوان ترک فعل تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =