آخرین اخبار

فرهنگیان داراب پاسخ دهند؛با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقید یا مخالف؟چرا؟

تاکنون حدود ۷۰ نماینده مجلس از جمله نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس نهم، طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را امضا کرده‌اند و بر این اساس قرار استبررسی استیضاح علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در جلسه علنی روز چهارشنبه سوم تیر ماه ۹۴ بررسی شود. به گزارش آژانس خبری داراب «داراب نا»، جمعی […]

اشتراک گذاری
29 خرداد 1394
1390 بازدید
کد مطلب : 997

تاکنون حدود ۷۰ نماینده مجلس از جمله نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس نهم، طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را امضا کرده‌اند و بر این اساس قرار استبررسی استیضاح علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در جلسه علنی روز چهارشنبه سوم تیر ماه ۹۴ بررسی شود.

به گزارش آژانس خبری داراب «داراب نا»، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ۱۰ علت که در نامه آنها خطاب به هیئت رییسه مجلس آمده است خواستار استیضاح وزیر آموزش و پرورش هستند.

متن کامل طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش بدین شرح است:

هیئت رییسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام، به استناد ماده ۲۲۲ و ۲۲۳ آیین‌نامه داخلی مجلس و در اجرای اصل ۸۹ قانون اساسی بدین وسیله طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش برادر گرامی جناب آقای دکتر فانی با ۶۴ امضا تقدیم می‌گردد.

نظر به مشکلات زیر در حوزه وظایف وزیر، این جانبان امضاکنندگان درخواست اعلام وصول استیضاح وزیر محترم آموزش و پرورش را داریم:

۱٫ ناتوانی وزیر در جلب رضایت و اعتماد جامعه مهم آموزش و پرورش

۲٫ ناتوانی وزیر در جلب توجه دولت به اهمیت و نقش آموزش و پرورش

۳٫ ناتوانی وزیر در جلب توجه دولت جهت تأمین منابع مورد نیاز برای هزینه‌های موجود مدارس و تبدیل مدارس کشور به مدارس خودگردان براساس اصل ۳۰ قانون اساسی

۴٫ ناتوانی وزیر در جلب توجه و عنایت عملی دولت در افزایش فضای آموزشی در مناطق محروم کشور که سرانه فضای آموزشی آنها به مراتب از متوسط کشور کمتر است

۵٫ ناتوانی وزیر در جلب نظر دولت جهت تأمین معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته به امتیازاتی مشابه سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها به فرهنگیان

۶٫ ناتوانی وزیر در حذف تفاوت حقوق و مزایای فرهنگیان نسبت به سایر دستگاه‌ها و ارگان‌هایی که نسبت به آموزش و پرورش از حساسیت کمتری برخوردارند.

۷٫ عدم اقدام جدی و موثر در جهت تدوین و ارائه نقشه راه و برنامه‌ریزی عملیاتی برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش علیرغم اعلام در برنامه پیشنهادی خویش

۸٫ عدم وجود رویکرد جدی و برنامه محور به دانشگاه فرهنگیان با عنایت به اهداف بلند این دانشگاه

۹٫ نداشتن برنامه مدون، مؤثر و عملیاتی برای غنی سازی و ارتقاء بهره‌وری برنامه‌های آموزشی و پرورشی و کیفیت بخشی در محتوای آموزشی و استقرار و توسعه نظام آموزشی به خصوص در مدارس شبانه روزی، چند پایه، ابتدایی، پیش دبستانی در مناطق محروم، روستایی،‌ عشایری و مرزی

۱۰٫ نداشتن برنامه و نظام مشخص و مؤثر در استقرار نظام پویا و جامع رصد، نظارت،‌ ارزیابی و پایش مستمر برنامه‌ها و نتایج آنها در ابعاد آموزشی، پژوهشی و کیفی نیروی انسانی.

نظر فرهنگیان داراب در خصوص استیضاح وزیر آموزش و پرورش چیست؟ 

نبی اله احمدی نماینده مردم داراب و زرین دشت و عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس نهم نیز که از امضا کنندگان این طرح استیضاح می باشد هفته گذشته در گفتگو با خبرنگار ما امضای این طرح را غیر سیاسی خواند و (اینجا) گفت: با توجه به دغدغه های فرهنگیان در امور معیشتی و اعتراضات ماه های اخیر بحث استیضاح وزیر محترم آموزش و پرورش مطرح شد و بنده نیز که از نزدیک دغدغه های فرهنگیان داراب و زرین دشت را شنیدم طبق وظیفه و با اطلاع این طرح را امضا کردم.

سایت خبری «داراب نا» آمادگی دارد نظرات بیش از ۵ هزار فرهنگی بازنشسته و شاغل شهرستان داراب را از طریق ارسال نظرات انتهای همین خبر دریافت و در سایت منتشر کند.

شما می توانید در بخش ارسال نظرات همین خبر بگویید که با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقید یا مخالف و دلایل موافقت یا مخالفت خود را نیز بیان کنید.

104 پاسخ به “فرهنگیان داراب پاسخ دهند؛با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقید یا مخالف؟چرا؟”

  • ناشناس گفت:

   بله با استیضاح وزیر آموزش وپرورش موافقم چون تا به حال کار مثبتی که به نفع فرهنگیان باشه انجام نداده

  • ناشناس گفت:

   وجود تبعیض بین فرهنگیان وبقیه ادارات
   کمبود حقوق ومزایای فرهنگیان نسبت به بقیه ارگان ها
   عدم اجرای نظام هماهنگ
   عدم پرداخت موقه فرهنگیان زحمتکش
   آیا حقوق ومزایای مدیر یک مدرسه شبانه روزی که اصلا ارامش ندارد با مدیر یک بانک با۱۰پرسنل برابر. است این عدالته
   استفاده ازبیمه برای فرهنگیان وبانکی هاقابل مقایسه است؟
   و هزاران تبیعض وعدالت کشی….

  • ناشناس گفت:

   موافقم،
   چون نوبتی هم باشه باید به کسایی دیگه هم فرصت داد تا دوروبریاشو سیر کنه و …

  • صابریان گفت:

   موافق

  • ناشناس گفت:

   موافق چون طرح رتبه بندی به ضرر ما که می خواهیم بازنشسته شویم خواهد شد وبه نفع عدهای خاص درعین حال بی عدالتی موج می ژند کسی که تازه استخدام شده حقوقش از باسابقه ها بیشتر است

  • دریابر از جنت شهر گفت:

   باعرض سلام وادب
   موافق هستم.چراکه وزیرمحترم دراین دوره اگه از حق نگذریم فعالیت مفیدوقابل توجهی در وزارت خانه انجام نداده اند.ما منکرزحمات ایشان نیستیم ونتیجه ندادن اقدامات ایشان رو نمیشه توجیه کرد.ایشان در زمینه وضعیت معیشتی،رفع تبعیض بین حقوق فرهنگیان ودیگر دستگاهها،نداشتن برنامه دقیق ومشخص در امور آموزشی،عدم توانایی در جلب نظر دولت در رفع مشکلات آموزش وپرورش،عدم توانایی در بالا بردن جایگاه منزلت فرهنگیان و…. هر چه سریعتر استیضاح شوند بهتره.حالا میخواد اهداف سیاسی پشت قضیه باشه یا هر مورد دیگری.

  • زاهدی از جنت شهر گفت:

   موافقم
   ایشون اصلا کوچکترین دغدغه ای در زمینه آموزش وپرورش ندارند.حتی نتونسته باوجود نظر بسیارمثبت مقام معظم رهبری در مورد رفع تبعیض وافزایش حقوق فرهنگیان وهمچنین وعده های امیدبخش رییس مجلس یه اقدام مفید انجام بده.

 1. فرهنگی گفت:

  با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقم

 2. محمد صادق گفت:

  کار خوبی کردن
  کارای عجیب و غریب زیادی انجام داده
  مدارس که خرابشون کرد با این طرحش نمره ، خوب ،عالی ،بیشتر تلاش کن عشقم ،
  کنکور که هیچی و …

 3. فرهنگی گفت:

  شما وزیر بهداشت ببینید مگر تو همین شرایط مالی دولت نیست مگر وزیر همین دولت تدبیر و امید نیست پس چرا حقوق پرستاران و دکترها کلی اضاف شده ولی خبری از معلما و فرهنگی های بیچاره نیست با اینکه به احمدی رای ندادم ولی کار خوبی کرده موافق هست به نظر من

 4. م . ن گفت:

  چرا پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته مهر ماه سال قبل علی رغم گذشت بیش از ۹ ماه پرداخت نشده چه کسی غیر از وزیر مقصر است

 5. باوفا گفت:

  من موافقم چون اصلا حقوق باز نشستگان اموزش وپرورش وپرورش اضافه نشده

 6. علی گفت:

  به نظر ما چه آقای فانی استیضاح شوند چه نشوند هیچ تغییری به حال فرهنگیان ندارد. آقای احمدی لطفا دغدغه فرهنگیان نداشته باشید.فعلا شما رای میخواهید برای همین دست به استیضاح می زنید. اصول گرایان در این دوره توقع رای نداشته باشند.

  • شهروند گفت:

   متاسفم برات که به جای کمک به حل دغدغه فرهنگیان با مغلطه کردن و سیاست بازی غلط با نادیده گرفتن تلاش های دکتر احمدی فقط به منافع شخصی خودتون فکر می کنید.
   خدمات دکتر احمدی مثل آتش بجان بعضی ها افتاده.خدایی هم هست.
   بنده هم موافق این طرح هستم چون واقعا توقعات و خواسته های بحق فرهنگیان را پاسخگو نبودند.

  • احمد گفت:

   برادر اقای احمدی نه اهل برمکه نه قوم جعفر نه اصول گراست نه اصلاح طلب شما نگران نباشید

 7. فرهنگ گفت:

  سلام مخالف استیضاح وزیر هستم . چون آقای فانی وزارت خانه ای را تحویل گرفته که با مشکلات زیادی مواجه است . چون نزدیک انتخابات است جنبه سیاسی دارد.مشکلات فرهنگیان مربوط به الان نیست و در زمانهای گذشته نیز وجود داشته است .رفع مشکلات فرهنگیان نیاز به عزم ملی دولت و مجلس دارد.

 8. قاسم گفت:

  سلام استیضاح بشه بهتره ولی این وسط چیزی گیر آقای احمدی نمیاد …………

  • شهروندفرگ گفت:

   موافق هستم . قاسم اغا دکتر احمدی هیچ چیز از بنده خدا نمیخواد بخاطر خدا کار میکنه اون هم ارحم الراحمین هست.خداوند به اندازه نیت هرکس به او نگاه میکنه من وتو وسیله ایم وبس .یا حق .

 9. عبداله گفت:

  مخالف چون کاملا سیاسی هست

 10. بهتاش گفت:

  با سلام
  موافق
  ایشان در دوره وزارت خود چه اقدامی جز وعده ……به فرهنگیان داده ؟
  هیچ کار مفیدی انجام نداده جناب فانی حتی نتوانست اقدامات حاجی بابایی هم تکمیل نماید .

 11. لیلا گفت:

  موافقم چون توانایی دفاع از حقوق معلمین ندارد

 12. علی گفت:

  موافقم چون مجتمع ها با توجه به اینکه کلی در این مورد هزینه شده امسال حذف شده است

 13. شکرخدا گفت:

  موافق استیضاح هستم.نبودش بهتر از بودش هست

 14. محمد گفت:

  کاملا موافقم دستشون درد نکنه

 15. ماهک گفت:

  کاملا موافقم.چون در دوره ایشان هیچ برنامه خاصی انجام نگرفت

 16. علی گفت:

  موافقم اصلا توانایی اداره این مجموعه بزرگ ندارد

 17. وحید گفت:

  موافق نیستم
  به خودم ربط داره دلیلش

 18. علی از دبیران جنت شهر گفت:

  کاملا موافقم ، به اعتقاد من رای اعتماد به فانی توسط نمایندگان اشتباه بود چرا که وی اصلا در طراز وزاذت نبودند ، در ضمن من نمایندگان مجلس را به خاطر عدم اعتماد به شخصیت لایق و بی نظیر دکتر نجفی به خدا واگذار می کنم.

 19. سارا گفت:

  موافقم .چون کارمثبتی واسه فرهنگیان نکرده

 20. ناشناس گفت:

  موافقم چون هیج کارمثبتی انجام نداده

 21. ناشناس گفت:

  بنده بااین استیضاح کاملا موافقم دست دکتر احمدی درد نکنه چون وزیر فعلی هیچ کار مثبتی انجام نداده و اوضاع آموزش وپرورش روز به روز بدتر شده مخصوصا اوضاع معیشتی معلمان

 22. حسین زنده دل گفت:

  سلام
  مخالفم
  چون معتقدم مشکل آموزش و پرورش با نفر حل نمیشه
  باید نگاه مجموعه حاکمیت نسبت به آموزش و پرورش تغییر کند

 23. رضا گفت:

  ایشون بااین سنش نمی تونه برای اموزش وپرورش موفقباشه بهتره استیضاح بشه

 24. احمدی گفت:

  باسلام هرکی متصدی وزارت خانه میشه باید از نیروهایش پشتیبانی کنه نه این که
  مقابل اونا باشه معلمی که عزیزش ازدست میده ویابچش ازدواج کرده کمک هزینه ش پرداخت نمیشه و میده دیون تا له کنده ها ببرن بیمه طلایی که بیمارستان دولتی قبولش نداره شخصا بیشتر ازیک ملیون سندهزینه دارم جواب ندادن برگشته
  سرمایه فرهنگی در صندوق ذخیره معلوم نیس کجاس یه فرهنگی با۱۲ملیون سرمایه یک میلیون وام بهش نمیدن بایدخودشو کوچک کنه برا وام با بهره ۳۰
  درصد این وزیده که بمونه هرچند همه اینها به همه چیز فکرمیکنن غیر ازوظیفه خودشون

 25. فاطمه گفت:

  موافقم
  هیچ کار مثبتی برای فرهنگیان انجام نشده است .حداقل اقای وزیر می توانستند از صدا و سیما بخواهند تجمع فرهنگیان را نشان بدهند .تفاوت حقوق فرهنگیان با بقیه ادارات بسیار زیاد است چگونه بقیه وزرا کارشان پیش می رود اما اقای فانی کاری از پیش نمی برند؟

 26. علی گفت:

  این مجلس فقط به دنبال رای گرفتن از افکار. عمومی و به ویژه فرهنگیان است. ما فریب نمایندگان را نخواهیم خورد. استیضاح بجاست ولی نمایندگان دغدغه انتخابات پیش رو دارند نه دغدغه فرهنگیان. همین نمایندگان با وجود حمایت رهبری از مذاکرات ولی تیم مذاکره کننده را خائن می نامند.آقای احمدی ما دیه فریب این استیضاح ها را نخواهیم خورد.

 27. ناشناس گفت:

  مثلا وزیرای قبلی خیلی کار کردن؟؟!؟

 28. موافق
  زیرا عزل و نصب های سیاسی آسیب جدی به آموزش و پرورش زده
  و اجرای برنامه های کلن سیاسی به جای برنامه های کارشناسی مانند حذف مجتمع ها روستایی

 29. مصطفی گفت:

  موافقم چون وظیفه خود که رسیدگی به وضعیت به حق فرهنگیان است را انجام نداده است اما اصول گرایان خوشحال نباشند

 30. کبری گفت:

  احسنت بر نماینده
  درود بر دکتر احمدی

 31. ازیتا گفت:

  موافقم چون بی عدالتی زیاداست وطرح رتبه بندی به ضرر افرادی است ک میخوان بازنشسته شوند ومدرک گرایی جای تجربه و تخصص راگرفته بدون بار علمی

 32. عباس گفت:

  موافقم
  چون تو این مدت که وزیر بودن نسبت به دیگر ارگانها چندان به فکر قشر زحمتکش معلمین نبودن

 33. عباس گفت:

  البته اگه نماینده های مجلس وسط راه نظرشون عوضنشه !!!
  وبه فکر ما هم باشن

 34. سلام داراب گفت:

  موافقم.چون مدت زیادیست که هزینه ازدواج فرزندان فرهنگیان وهزینه کفن ودفن عزیزان ازدست رفته فرهنگیان پرداخت نشده وهیچ پیگیری هم نمی کنند.

 35. فرهنگی گفت:

  فرهنگی موافق خیلی ضعیف هست شاید با عزل ایشان وزیر توانای سر کار امد ودردی از جامعه فرهنگی حل کرد

 36. امیر گفت:

  بنده فرهنگی موافق هستم .برای امثال علی متاسفم .بنده طرفداراحمدی نبودم چون نمی شناختمش . ولی گارهایش که میبینم به اینده داراب امیدوارشدم . بابا راه اهن به داراب اوردن کار هرکسی نیست . علی اقا مردم باشعورند درک دارند گول حرفای تو و…نمیخورند. تو دنبال سود خودتی وگرنه کارهای دکتر قابل انکار نیست عزیز.

 37. حسن گفت:

  موافق . واقعا خدا خیر دکتر دهد رأیها حلالش .

 38. علی گفت:

  امیر راست میگه بلیط قطار داراب مشهد ما جور شده داریم میریم مشهد. برات متاسفم که خیلی ساده ای. دولت قبلی هم میگفت ۹۹ درصد. پروژه های ساخته شده مردم ساده لوح هم باور کردند ولی حالا که بهش رسیدن دیدند حرف های پوچ و فریبانه و صرفا تبلیغاتی بوده.آمده بود که آقای لاریجانی از احمدی بخاطر این که یک دقیقه وقت مجلس رو نگرفته است تقدیر و تشکر کردند.

  • امیر گفت:

   بنده موافقم.برای علی اقا باید بگویم که من برات متاسفم که بنظر تو همه مردم ساده اند فقط تو که علامه ای نه بابا مردم امثال شما را میشناسند که فقط دنبال منافع شخصی هستی باور کن شما معلم هم .نیستی که نظر دادی .وگرنه دکتر درسال ۹۳ جهت دفاع از حقوق مردم درصحن علنی در یک مورد فقط یک مورد بیش از ۲۰ دقیقه صحبت کردند تو همه واتساپها هست . بابا یه کم با اطلاعات بیشتر دکتر را تخریب کن.فقط طوطی نباش خخخخخخ.

 39. احمد گفت:

  موافق. وزیرضعیفی است. همشهریان گول افرادی مانند علی را نخورید این افراد همیشه دنبال منافع شخصی هستند تاازیه نماینده یافرماندار یاهرمسعولی چیزی گیرشان نیامد مخالفش میشوند . وگرنه همه میبینند که دکتراحمدی چه کارهای بزرگی کرده . تاقبل از ایشان ماگاز دوبان وتنها امامزاده بزرگ شهرستان اقاپیرمرادنداشتیم حالا به همت ایشان گازرسانی به اکثرروستاهاشروع شده. دوستان راه دوباند راه اهن پتروشیمی و……….درحال اجراست که بعضیا نمیتوانند ببینند ولی ما باید اینده داراب اینده فرزندانمان ببینیم نه منافع بعصی افراد معلوم الحال. موید باشید

 40. معلم گفت:

  مخالفم. اصولا با همه چیز مخالفم

 41. مجتبی گفت:

  موافق
  گرچه سیاسی باشه
  ناتوان به علت کهولت سن وعدم انگیزه کافی در احقاق حقوق فرهنگیان زحمتکش

 42. محمد گفت:

  مخالف
  دوستان موافق بفرمایند وزرای دول قبل چه گام مهمی در راستای بهبود وضع معیشتی فرهنگیان برداشته اند که این وزیر برنداشته است؟

 43. علی گفت:

  فعلا حمایت شما از نماینده نشان دهنده اینه که در کنار نماینده شماها به نون و نوایی می رسید احمد آقا. ما که والا از کس خاصی حمایت نمی کنیم. کافر همه را به کیش خود پندارد. وضعیت بیمارستان داراب، وضعیت راه های داراب، وضعیت ادارات داراب نشون میده ما در این ها چقدر عقب افتاده هستیم. وضعیت راه های آسفالتمون افتضاحه. میخان برامون راه آهن بیارن، همین راه ها رو درست کنه، راه آهنش نخواستیم، سد رودبار. که مال داراب بود یه زمانی متاسفانه امروز فسا، نیریز، واستهبان مالک شده اند، راست میگید والا ما هم چشم دید نداریم روزی یه جوان در این جاده های خراب داراب کشته بشه. بیمارستان داراب هم به کشتارگاه معروف شده، آموزش و پرورش هم که شده محل تنش. هنوز هم بعضی ها به خاطر منافع شخصی خودشون میخان ازش حمایت کنند، شایدم هم شهریش باشید، یا قوم و خویش. که این طور حمایتش میکنید.

  • جواب علی گفت:

   وضعیت راه ها خراب است ولی خیلی بهتر شده
   اجرای فاز دوم مسیر فسارود و همچنین نوایگان و لایزنگان و بهسازی طرح هادی روستاهای اولویت دار.
   فعالیت ۴۰ کیلومتر مسیر اصلی. جنت شهر و دولت آباد
   روکش مسیر فرگ
   تعریض تونل های فرگ
   پروژه تصفیه خانه سد رودبال پیشرفت خوبی دارد و انعقاد قرارداد bot جهت آبرسانی به داراب و زرین دشت
   اخذ مجوز بیمارستان دوم و ورود به بودجه سال ۹۴ بعلاوه درمان بستر فرگ و جنت شهر
   اجرای طرح هتلینگ بیمارستان و تامین اعتبار مناسب جهت احیای بیمارستان کنونی
   تغییر مسیر راه آهن از جهرم و لار به مسیر داراب ، زاد محمود
   ارتقای بیمارستان داراب
   تعرفه گرمسیری و افتتاح دانشکده پیراپزشکی
   و……….
   ضمن اینکه موارد بالا درطول نمایندگی ایشان اتفاق افتاده نه اینکه یک شبه که صرفا جنبه تبلیغاتی داشته باشه.
   دکتر احمدی خیلی پاک تر از این حرف هاست که با چنین نیتی بخواهد عوام فریبی کند.
   اگر شما راه آهن نمیخاهی مشکل خودته چون نمی دونی با خودت چند چندی!!!
   ولی ما زحمات ایشان را میبینیم و قدردان هستیم و امیدواریم شاهد خدمات ارزنده تری از ایشان باشیم به کوری کسانی که نمیخاهند ببینند.

  • امیر گفت:

   علی جان اخه حرف ما هم همین عقب ماندگی هاهست تاکی؟تاکی ما باید امثال مث اقای حقدوست را باید از دست بدیم ؟ ایا خداوکیلی همین طرحها گه گفتی همه شروع نشده ؟ البته طرحهای عمرانی زمانبر هست وداراب هم خیلی عقب هست واگر منصفانه قضاوت کنیم یه نماینده طی ۳سال نمیتونه همه کارها را تموم کنه .اقای دوگانی بعد از ۳دوره هنوز از فسا به داراب یه متر دوباند نکرده بجز قربلاغ.طرحاش هم طی ۳دوره باتوجه به شرایط مملکت انجام داده و لی ما همه عقب افتادگیها را طی یه دو میخواهیم انجام بشه تا زمانی که دیدگاه این باشد خود لاریجانی هم نماینده داراب بشه هیچ کاری نمیتونه انجام بده.چشم ها را باید شست وواقعیات وشرایط حال حاضر مملکت رادید .

 44. علی گفت:

  با سلام،موافق و مخالف
  بنده هم از طرفی موافقم چون کاری واسمون نکرد البته با توجه به اقتصاد خراب و مسایل به جای مانده از دولت قبلی و از طرفی مخالفم چون کسانی امضا کننده بودن که به جای مانده از دولت قبلی هستن و جناب آقای احمدی با این کارتون دیگه نمیتونید برای آینده تون رای جمع کنید مگر وزیر قبلیتون در دوره قبل رو با همین موارد نمیتونستید استیضاح کنید ؟ ما قسم حضرت عباس رو قبول کنیم یا دم خروس

  • مهدی گفت:

   علی اقا بنده مطمعن هستم که جنابعلی اصلا از قشر بزرگ فرهنگی نیستی وگرنه همه چیز را سیاسی وتبلیغاتی نمیدیدی .برادر من اخه اگر نماینده پیگیر نباشه باید قصاب محل پیگیر باشه ؟ البته مردم بخصوص فرهنگیان درکشان خیلی بالاتر از این حرفهای ساده لوحانه شماست .

 45. ناشناس گفت:

  مشکل فرهنگیان با تغییر وزیر حل نمی گردد ومشکل تامین اعتبار است مگر مجلس در زمان بررسی بودجه نمی توانست دولت را مجبور به تخصیص بودجه کند وزیر بیچاره بدون پول چگونه می تواندمشکل فرهنگیان را حل کند مجلس اول باید اعتبار را مشخص و اگر وزیر کوتاهی کرد استیضا گردد فرهنگیان عزیز بدانند تا اعتبار مشخص نگردد ۱۰وزیر دیگر هم استیضا کنندمشکل حل نخواهد شد در مثال می گویند کف دست مو ندارد ودراینجا هم باید گفت وزیر پول ندارد

 46. ناشناس گفت:

  مخالفم چون سیاسی است وگرنه وزیران در دولت قبل ناتوانتر بودند وهمچنین وزیران ناتوان دیگری مثل وزیر کشور و… نیز داریم که چون موافق نماینده ها است استیضاح نمشوند

 47. احمد گفت:

  موافق هستم ۰٫اما در جواب علی وامثال ایشان بگویم که مردم باشعورند همه میدانند که پروزه راه اهن پروزه ملی بزرگ است وتوقع یک یا دوسال ندارند مرکز استانمان بعد از ۳۵ سال از انقلاب دو ساله راه اهن داره .شماتحمل دیدن پیشرفت شهر داراب ندارید فقط دنبال منافع روزمرهتان هستید وبا یه وعده کوچک منقلب میشوید.دکتر احمدی شخصی متعهد متخصص هست که برای خدا ومردم کار میکنه .نه برای به به وچه چه شما .

 48. شهروندفرهنگی گفت:

  موافقم . واقعا دست دکتر احمدی درد نکنه . بالاخره یه نماینده از شهرمان پیدا شد که فکر ما هست .

 49. مسعود گفت:

  موافق هستم و باید عوض بشود در این چند سال ما یک وزیر کارآمد نداشتیم که از حق معلمان دفاع بکند .امیدوارم وزیر خوب جایگزین شود که از حق و حقوق معلمان به نحو احسن دفاع نماید .

 50. ناشناس گفت:

  موافقم،وزیر بسیار نالایقی می باشد، که درد آموزش و پرورش را نمی داند،امیدوارم زودتر دست از سر آموزش و پرورش با ندانم کاری هایش بردارد.

 51. مهدی گفت:

  موافق ۱٫ ناتوانی وزیر در جلب رضایت و اعتماد جامعه مهم آموزش و پرورش

  ۲٫ ناتوانی وزیر در جلب توجه دولت به اهمیت و نقش آموزش و پرورش

  ۳٫ ناتوانی وزیر در جلب توجه دولت جهت تأمین منابع مورد نیاز برای هزینه‌های موجود مدارس و تبدیل مدارس کشور به مدارس خودگردان براساس اصل ۳۰ قانون اساسی

  ۴٫ ناتوانی وزیر در جلب توجه و عنایت عملی دولت در افزایش فضای آموزشی در مناطق محروم کشور که سرانه فضای آموزشی آنها به مراتب از متوسط کشور کمتر است

  ۵٫ ناتوانی وزیر در جلب نظر دولت جهت تأمین معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته به امتیازاتی مشابه سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها به فرهنگیان

  ۶٫ ناتوانی وزیر در حذف تفاوت حقوق و مزایای فرهنگیان نسبت به سایر دستگاه‌ها و ارگان‌هایی که نسبت به آموزش و پرورش از حساسیت کمتری برخوردارند.

  ۷٫ عدم اقدام جدی و موثر در جهت تدوین و ارائه نقشه راه و برنامه‌ریزی عملیاتی برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش علیرغم اعلام در برنامه پیشنهادی خویش

  ۸٫ عدم وجود رویکرد جدی و برنامه محور به دانشگاه فرهنگیان با عنایت به اهداف بلند این دانشگاه

  ۹٫ نداشتن برنامه مدون، مؤثر و عملیاتی برای غنی سازی و ارتقاء بهره‌وری برنامه‌های آموزشی و پرورشی و کیفیت بخشی در محتوای آموزشی و استقرار و توسعه نظام آموزشی به خصوص در مدارس شبانه روزی، چند پایه، ابتدایی، پیش دبستانی در مناطق محروم، روستایی،‌ عشایری و مرزی

  ۱۰٫ نداشتن برنامه و نظام مشخص و مؤثر در استقرار نظام پویا و جامع رصد، نظارت،‌ ارزیابی و پایش مستمر برنامه‌ها و نتایج آنها در ابعاد آموزشی، پژوهشی و کیفی نیروی انسانی.

 52. ناشناس گفت:

  کاملا موافقم مشکلات عدیده معیشتی همکاران وطرح رتبه بند ی که فقط شا مل فرهنگیان نه ادارت دیگر
  از همه مهمتر چرا برای مدارس غیر دواتی ۱۰میلیون وام باسود چهار درصد در نظر گرفته اما خود همکاران هی

 53. معلم گفت:

  موافقم درودبرنماینده پرتلاش ممنون

 54. سعید گفت:

  کاملا موافق

 55. ابوالفضل از جنت شهر گفت:

  موافق
  باید هرچه سریعتر استیضاح بشه.البته قبل از اینکه از تبعیض وبی عدالتی ها بمیریم.البته مهم اینه که یه نفر دیگه بیاد که دغدغه آموزش وپرورش دداشته باشه نه اینکه همش بازی سیاسی باشه.

 56. فرهنگی جنت گفت:

  موافقم کاری نکرده.دوستان بنده سیاسی نیستم واز فردخاصی حمایت بیجا نمیکنم ولی دکتر احمدی خودش از قشر فرهنگی است وسالیان سال در این حوزه کار کرده و همه مشکلات ومساعل رامیداند حالاکه ایشان کمر همت بسته ودنبال کمک کردن هست چرا ما بدبینانه نگاه میکنیم میدانید استیضاح را از اول ۳نفر استارت زدند که یکی احمدی نماینده داراب بود که حالا به۷۰ نفر رسیده . حالا بعضی ها که شاید فرهنگی هم نیستند وهمه چیز را بادید تبلیغات نگاه میکنندگناه نماینده چیست . ایا نماینده که هنوز یک سال وقت کارکردن دارد هیچ کاری نباید انجام دهد؟ایا همه کارها را باید تعطیل کند؟حتما اون وقت میگویید هیچ کاری انجام نمیدهد.ولی ما از دکتر میخواهیم که همه امورات شهرستان رابه جد پیگیری کنند وتحت تاثیر حرفهای این عده محدود که اهدافشان برای همه شناخته شده هست قرار نگیرد .دکتر بداند که مردم قدردان زحمات ایشان هستند. مردم دیه گول اینها را نمیخورند چون هرچه بدبختی وعقب ماندگی میکشیم از دست همین افراد هست.معلم دلسوخته.

 57. شهرام گفت:

  موافق
  ایشان توانایى کافی در حل مشکلات فرهنکیان را ندارد.در مقایسه با وزیر بهداشت،اقای فانی وزیر بیکفایتی میباشد.جناب اقاى احمدى هم زمانی که معلمان تجمع داشتند کجا تشریف داشتند؟

 58. غزل گفت:

  موافقم وضعیت آموزش وپرورش نسبت ب دوران وزارت حاج بابایی هیچ تفاوتی که نکرد بدتر نیز شد و وضعیت معیشت فرهنگیان در همان سراشیبی ماندگار شد با طرح رتبه بندی و مدرک گرایی دنبال چه چیزی هستند؟؟

 59. ناشناس گفت:

  موافق بایدزودترازاینهااستیضاح میشد

 60. صالحی گفت:

  موافق چون هیچ کاری درزمینه وضع معیشتی فرهنگیان نکرد

 61. صالحی ا گفت:

  موافقم

  بایدزودتراستیضاح میشدچون هیچ کارمثبتی درآموزش وپرورش انجام نداد

 62. فرهنگی گفت:

  موافقم زیرا جز سیاسی بازی کاری نمی کنند .خصوصا درداراب که جولانگاه سیاسیون شده است

 63. فرهنگی داراببا گفت:

  با سلام واحترام فراوان جناب اقای وزیر خداوکیلی بگو تو این مدت چه قدمی برداشته ای من کاملا با استیضاح جنابعالی موافقم مگه ما جوان نداریم مگه ما نخبه نداریم متاسفم برای جامعه فرهنگیان و……

 64. ف ن از داراب گفت:

  با سلام جناب وزیر محترم استیضاح شما به جا وبه حق است لطفا خودتان بپذیرید که هیچ کاری نکردید فکر کنم لازم است استراحت کنید میدان رابه جوانان واگذار کنید باتشکر

 65. ناشناس گفت:

  ]چرا اقای وزیر فقط کمر همت بسته کارها وطرحهای وزیر شایسته ولایق قبل آقای حاج بابایی رانابود کند انهم مثل دشمنی باوی مثلاحذف مجتمعای آموزشی یا لغو کمی وکیفی درابتدایی وبازگرداندن نمره ای این مورد دانش آموزان وهمکاران مورد لطمه واهانت قرار میگیرند

 66. ناشناس گفت:

  موافق هستم دست دکتراحمدی وسایر نماینده های امضاء کننده درد نکنه که واقعا وکیل مردم هستند وباید فریاد فرهنگیان خصوصا ایثارگران را به گوش وزیر برسانند که مدیرآموزش وپرورش داراب خصمانه برخورد میکند

 67. ناشناس گفت:

  موافق هستم چون اقای وزیرایثارگران رابه فراموشی سپرده مدیر کل اموزش وپرورش ومدیران اموزش وپرورش فارس وداراب مثل اینکه انان درجبهه وجنگ نبودند وخبردل ایثارگران ندارند وایثارگران همه گلایه مند هستند چون نه تنها احترامی به انان قائل نیستند وحقوقشان را ضایع میکنند بلکه مورد اهانت هم قرارمیگیرند مخصوصا نیروهای ارزشی و ولایی قصد ریشه کن کردن انان دارند

 68. علی گفت:

  آقای احمدی هیچ کاری برای داراب انجام نداده بعضی ها دوست دارند الکی بزرگش کنند و چون فانی نتوانسته خواسته های بر حق معلمان برآورده کند حقش استیضاح است

  • جهت اطلاع گفت:

   وضعیت راه ها خراب است ولی خیلی بهتر شده
   اجرای فاز دوم مسیر فسارود و همچنین نوایگان و لایزنگان و بهسازی طرح هادی روستاهای اولویت دار.
   فعالیت ۴۰ کیلومتر مسیر اصلی. جنت شهر و دولت آباد
   روکش مسیر فرگ
   تعریض تونل های فرگ
   پروژه تصفیه خانه سد رودبال پیشرفت خوبی دارد و انعقاد قرارداد bot جهت آبرسانی به داراب و زرین دشت
   اخذ مجوز بیمارستان دوم و ورود به بودجه سال ۹۴ بعلاوه درمان بستر فرگ و جنت شهر
   اجرای طرح هتلینگ بیمارستان و تامین اعتبار مناسب جهت احیای بیمارستان کنونی
   تغییر مسیر راه آهن از جهرم و لار به مسیر داراب ، زاد محمود
   ارتقای بیمارستان داراب
   تعرفه گرمسیری و افتتاح دانشکده پیراپزشکی
   و……….
   ضمن اینکه موارد بالا درطول نمایندگی ایشان اتفاق افتاده نه اینکه یک شبه که صرفا جنبه تبلیغاتی داشته باشه.
   دکتر احمدی خیلی پاک تر از این حرف هاست که با چنین نیتی بخواهد عوام فریبی کند.
   اگر شما راه آهن نمیخاهی مشکل خودته چون نمی دونی با خودت چند چندی!!!
   ولی ما زحمات ایشان را میبینیم و قدردان هستیم و امیدواریم شاهد خدمات ارزنده تری از ایشان باشیم به کوری کسانی که نمیخاهند ببینند

  • جواب علی گفت:

   اولا دکتر احمدی خود انسان بزرگواریست و نیازی به این ندارد کسی بخواهد بزرگش کند ثانیا ایشان با عمل خود را اثبات کرده هرچه شما و امثال شما بخواهند بگویند کاری نکرده باز هم آنهایی که با نگاهی بیطرفانه نگاه کنند متوجه می شوند.

 69. آشنای غریب گفت:

  به نظر میرسه متفق القول همه بخاطر حقوق و مزایا از وزیر ناراحت هستند و موافق استیضاح هستند! مگه حقوق کارمندهای زحمتکش شهرداری که زباله ها رو جمع میکنند چقدره؟! اصلا بیمه هستند (قراردادشون دو ماهه هست) .
  مساله بعد(خطاب به مسئولین و مدیر داراب نا) از طرح این موضوع در خبر داراب نا خیلی جای تعجب داره که به مسائل سیاسی دامن میزنه ولی دم از این میزنه که به جناح و … وابسته نیست که این نیز خود جای تأمل داره خب شما که اینها را به گفتمان میگذارید زحمت بکشید یه سر به مجلس برید و برای استیضاح رأی جمع کنید یا همین فرهنگی ها را ببرید برای استیضاح! آقا جون اجازه بده استیضاح بشه و وزیر بعدی بیاد و حقوق اضافه بشه بعد… شما دقیقا چیزی رو رو سایتتون میگذارید که به نفعتون باشه و لاغیر.
  موضوع بعد دقیقا شباهت عجیبی به نمایندگان دوره های قبل داره سکوت آقای احمدی در مجلسه که حالا با یک امضا آن هم برای استیضاح در بوق و کرنا گذاشته که من هم هستم.
  البته همه این حرفها دال بر این نیست که که نباید حقوق فرهنگیان و دیگر اقشار زیاد بشه و بی کفایتی آقای احمدی رو برسونه! ولی در کل موضوع زیبایی نیست.

  • ناشناس گفت:

   جناب آشنای غریب با سلام

   جنابعالی خبرها را اگر دنبال می کردید اینگونه برداشتی نداشتید.
   اگر پیام های تخریبی بر علیه دکتر احمدی در دنیای مجازی را ببینید متوجه می شوید چه فشاری در یکسال باقی مانده برروی ایشان است.
   ایشان به جواب تخریب ها و روشن سازی مصاحبه ای با سایت داراب نا داشتند که تا اینجا هیچ مشکلی نیست و داراب نا مقصر نیست.
   چون حق و وظیفه هر نماینده است که پاسخگوی مردم باشد. مردمی که با رای بالای خود ایشان را به مجلس فرستادند.
   ضمن اینکه داراب نا مثل برخی سایت های محلی دیگر که کاملا سیاسی وارد شده اند و به شعور مردم توهین می کنند نیست.بلکه با احترام و بدور از سیاسی بازی تمام نظرات موافق و مخالف را انتشار می دهد. و همین مساله عامل محبوبیت این سایت است.
   ضمن اینکه طرح این سوال خود احترام به مخاطبین خصوصا قشر فرهنگیان است.
   یا حق

 70. معلم گفت:

  موافقم ممنون از آقای احمدی

 71. هوادار گفت:

  موافقم
  ایشون بسیار ضعیف عمل کردن

 72. محمد گفت:

  اغای نااشنا .معلومه دکتر احمدی کار شخصی برای تو هم مث من انجام نداده . نکنه دنبال پست بودی گیرت نیامده . پس معلوماتت را کامل کن تا ایشان را بهتر تخریب کنی چون این بنده خدا کارهای عمومی مثل برق گرمسیری راه اهن توسعه جاده اتوبان پتروشیمی چه بگم این کارهای بدرد نخور انجام میده .نه وامی برامون جور میکنه نه پستی نه زمینی . نه نه این بدردمون نمیخوره اخه راهن ودانشکده میخایم چکار؟ اخه. بیمارستان فسا و جهرم هم هست.نماینده ای که اگه بی بیم مرد بیا برام تسلیت بگه نه تو وزارتخانه ها بگرده .نه نه این اصلا به بدرد نمی خوره.

 73. حسن زاده گفت:

  جواب علی ..علی اقا شما که معلومه کمر همت به تخریب نماینده بسته ای وتوضیحات سایر دوستان را در همین کامنت ها را نمی بینی اگر فقط خداوند را حاضر وناظر بر اعمال ورفتار خود بدانی ووجدان خودرا قاضی بگزاری وچشمهایت را از منظر تبلیغاتی بشویی خواهی دید که احمدی در این دوره خیلی تلاش کرده ومیکند.ایا شما که گفتی نمیبینم ایا فعالیت دوبانده کردن جادها را. پتروشیمی را. دانشکده را.راه اهن را. برق گرمسیری .گاز رسانی.و….و….واقعا نمیبینی ؟ولی بدان که مردم همه چیز را هم میدانند هم میبینند. شماهم خداوند را شاکر باش واز نعمت بینایی که به شما عطا کرده در راه خودش خوب استفاده کن . نکند خدای ناکرده حضرت حق را پشیمان کنی . یا علی

 74. فرهنگی گفت:

  از اینکه ایشان وزیر ناکارآمدی هستند و می بایست استیضاح شوند فکر کنم اکثر قریب به اتفاق همکاران متفق القولند ولی اینکه تعدادی از نمایندگان مجلس نیز می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و دغدغه آن ها واقعا فرهنگیان باشد همکاران اطمینان ندارند و برای این موضوع هم دلیل دارند و آن اینکه چه کسی بودجه ۹۴ را بررسی و تصویب کرد مگر همین نمایندگان محترم نبودند مگر زمانی که از هر جایی برای وزارت بهداشت بودجه میتراشیدند نمی توانستند برای آموزش و پرورش هم قدمی بردارند . پس چگونه است که نمایندگان محترم اکنون که بازار انتخابات داغ تر شده به فکر فرهنگیان افتاده اند آن هم تعدادی از نمایندگان اصولگرا که خود را بیشتر در معرض حذف در انتخابات احساس می کنند. پس به فرهنگیان حق بدهید که به این حرکت نمایندگان مشکوک و بدبین باشند.

 75. محسن گفت:

  بنده موافقم.اما جواب احمد که گفته احمدی نه اصول گرا نه اصلاح طلب .بله ایشان درست میگویند ایشان پیرو ولایت ودر خط ولایت هستند.نه اصولگرای افراطی نه اصلاح طلب افراطی هستنئد.خسته نباشید

 76. شناسا گفت:

  واقعاً عملکردش مثل نام خانوادگیش فانی است در مصاحبه ایشان بجای دفاع از فرهنگیان از جای دیگر دفاع کرد آخه وزیر جون شما پدر خانواده فرهنگیانی نه مدافع دولت

 77. فرهنگی گفت:

  جناب دکتراحمدی متشکریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − ده =