آخرین اخبار

حکم ۱۰ سال زندان برای مهدی هاشمی

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه حکم بدوی پرونده مهدی هاشمی تأیید شد، گفت: بالاترین حکم مجازات که ۱۰ سال حبس است، اجرا خواهد شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا وسیما محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران در استان گلستان، گفت : مهدی هاشمی  ۳ جرم داشت و براساس  ماده ۱۳۴ […]

اشتراک گذاری
21 خرداد 1394
703 بازدید
کد مطلب : 746

۱۷۳۶۳۸۵[۱]

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه حکم بدوی پرونده مهدی هاشمی تأیید شد، گفت: بالاترین حکم مجازات که ۱۰ سال حبس است، اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا وسیما محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران در استان گلستان، گفت : مهدی هاشمی  ۳ جرم داشت و براساس  ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی که اگر چنانچه کسی تا ۳ جرم داشته باشد براساس این ماده هر یک از جرائمش مجازات مستقل می گیرد و در مقام اجرا ، اشد  آن مجازات اجرا می شود.

 اختلاس، ارتشا  و مباحث امنیتی؛‌ جرائم مهدی هاشمی

حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت :  جرم وی  اختلاس ، ارتشا  و مباحث امنیتی بود .

وی گفت : مهدی هاشمی  در کیفرخواست ۱۲ اتهام داشت که بعضی از آن اتهامات را دادگاه بدوی با هم ادغام کرد و بعضی را هم تبرئه کرد از جمله جاسوسی را تبرئه کرد اما اختلاس ، مباحث امنیتی و ارتشا  را دادگاه بدوی حکم داد و دادگاه تجدید نظر هم با رعایت همین ماده ۱۳۴ مجازات اسلامی تایید کرد .

محسنی اژه ای، گفت :  اختلاس براساس قانون اگر همراه با جعل باشد بین ۷ تا ۱۰ سال حبس ،  اگر بدون جعل باشد ۵ تا ۱۰ سال حبس  و در مورد رشوه هم از ۵ تا ۱۰ سال حبس و  در مورد مسائل امنیتی از ۲ تا ۵ سال حبس دارد .

سخنگوی قوه قضاییه،  افزود : در مقام اجرا آنکه بالاتر هست اجرا می شود که همان ده سال حبس است .

حجت الاسلام اژه ای، در مورد جرم  رسانه ای شدن بازداشت حمید بقایی نیز گفت :  اینکه بازداشت آقای بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق رسانه ای شده ،  جرم نیست و  بر طبق تبصره ماده ۱۸۸ اگر خلاف آن باشد جرم است.

محسنی اژه ای برای معرفی رییس کل جدید دادگستری گلستان به گرگان سفر کرده بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =